HAKAKOLA 1993
Grossglockner Hochalpenstrasse, Krimml, Gerlospass, Zillertal, Kitzbühel, St. Johann, Leogang, Bischofshofen.
Filip s KarlemSeznam účastníků:

    Karel Havlík
    Ladislav Koubek
    Jaroslav Bláha
    Láďa Cetl
    Pavel Petrák
    Ivan Černý
  Jindřich Juriga
    Honza Troníček
    Milan Klejch
    Petr Šmaus
    Filip Žampach
    Jiří Drbohlav
    Martin Smetánka
Jako již tradičně spacím busem. Jako již tradičně porucha, tentokrát s chlazením motoru, expresně opravená v Praze a pak směr Zell am See. Ráno slušné počasí, hodláme zopakovat přejezd Grossglochner-Hochalpenstrasse. Cesta nahoru celkem slušně zvládnutá, ovšem za tunelem na Hochtoru přišel silný déšt a cesta dolů v lijáku byl pěkný očistec. Ještě štěstí, že jsme byli vybaveni dostatkem náhradních dílů od firmy Kola Drbohlav a tak nové brzdové špalky přišly vhod.
Nevíme, jak přečkáme noc, protože v autobuse byly všude promočené věci. Náladu nám nezvedla ani pracovnice informací v Zell am See, která nám tvrdila, že večer již pršet nebude a následující dny bude krásně.
Ještě večer odjíždíme směr západ na úpatí stoupání na pas Gerlos. Zázrak je tu, večer již neprší, můžeme projít kolem celého Krimmlerského vodopádu, který je po celodením dešti pěkně naplněn vodou.
Za krásného rána vyjíždíme příjemným stoupáním silnicí (zajímavostí je zatáčka více než 270 stupňů ) na Gerlospass a dlouhým sjezdem padáme do Zillertalu.
Z městečka Mayrhofen vede po úbočí Rastkogelu horská silnice (Zillertaler Hohenstrasse), ne které nás čekalo převýšení téměř 1.400 m.
Po krátkém odpočinku na vrcholu dosti nepříjemný sjezd do údolí a přes Worgl nám chybí do Kitzbuhelu “jen” 80 km.
Příjemné bylo večerní vykoupání a spláchnnutí únavy z těžké etapy ve Schwarzer See.
Ráno prohlídka světoznámého lyžařského střediska, procházka k cílovému prostoru neméně známé sjezdovky Hahnenkamm a rychle na kola. Láká nás vrchol Kitzbuhlerhornu, vysoký téměř 2.000 m, na který vede pěkná silnice.
Dostali jsme se na až na vrchol, i když místy bylo stoupání opravdu kruté.
Po návratu opět koupel a odpočinek u jezera a pak na kolech směr St. Johann a Pass Griessen, kde pod jižní stěnou Birnhornu přenocujeme.
Že v noci přišla pořádná průtrž mračen nám vůbec nevadí.
Ráno, opět za krásného počasí, vyrážíme do Saafeldenu a tvrdě stoupáme na sedlo Filzen Sattel. Sjezd do Bischosfhofenu však byla lahůdka, všichni jsme frčeli rychlostí přes 80 km/hod, někteří dokonce atakovali magickou stovku !
Po projetí silnice krásným kaňonem padáme do Bischoshofenu, balíme kola, sedáme do autobusu a čeká nás už jen cesta domů, kterou si spestříme krátkým koupáním v Mondsee.
5.jpg 6.jpg   8.jpg    7.jpg