Reit im Winkl - Německo
12. - 19. 6. 2004

a  a  a  a  a  a  a  a  a

[ úvodní stránka ]   [ plánované etapy ]   [ info Reit im Winkl ]    GPS: N 47°40.612´ E 12°27.845, Výška: 701m  [  email: Filip Žampach. ]

12.6.
so
ODJEZD
Většina účastníků vyrazila v brzkých ranních hodinách osobními automobily z Liberce směr  Mladá Boleslav, Praha a  dále pak dle  vlastního uvážení tak, aby se  všichni sešli  v Reit im Winkl. Během soboty a  neděla se tak sešla kompletní sestava.

priprava
13.6.
ne
Všichni  nadržení do cyklistiky, ale počasí nás řádně vypéká a od rána  s malými  přestávkami pěkně cedí. Někteří nedočkavci  dvakrát vyjeli a dvakrát se vrátili durch. Ostatní rozumnější  vydrželi v  nočních oblečcích celý den a  chvíle si krátili  u sledování  přemosů závodů F1, motorek a fotbalu. 
foto
14.6.
po
V pondělí  ráno konečně slušnější počasí a tak hromadně vyrážíme směr Rupolding a dále přes hranice až do St. Johanu, známého centra silniční cyklistiky, hlavně veteránské. Pod slunečníky na náměstí jsme si dopřáli krátkého osvěžení z místního pivovaru a po trati každoročního MS dorazili zpět do Reit im Winkl.
Někteří cyklisté se tradičně malinko vychýlii z trasy  a  do cíle dorazili s malými časovými odstupy.
bydlení
15.6.
út
horyTo, že nedaleko od našeho místa ubytování se nachází modla cyklistů-vrchařů, Grossglockner Hochalpenstrasse nás samozřejmě nenechává spát. Rozhodli jsme se pro přesun auty do Zell am See, někteří až do Brucku nebo až Fushe, aby ušetřili nějaký ten kilometr. Na každého však čekalo více než 1.600 m převýšení, které si každý musí vychutnat sám. Někdo popáté, jiný potřetí, někdo poprvé bojoval sám s kopcem a vůlí. Nakonec všichni dorazili na vrchol. Po  propršených dnech nás počasí nezklamalo a na vršku nás překvapilo příjemné teplíčko. I když cesta dolů trvala nesrovnatelně méně, nic se naštěstí  nestalo. I když večer nohy pořádně bolely, vyprávění zážitků nebralo konce. Bylo to zkrátka super !
skupina
16.6.
st
Předpověď počasí nelhala, ráno vyloženě hnusně, stále prší. Každý si musí najít program, jak vydržet a nestratit náladu. Naštěstí se odpoledne vyčasilo, tak po skupinkách vyrážíme různými směry na 60 až 70 km výšvihy. Jelo se pěkně rychle, krásně se dýchalo. Po předchozím perném dnu příjemný balzám !
kolo
17.6.
čt
Překrásné ráno, vyrážíme skoro kompletní údolím směr Untewrwössen a dále po krásných rovinkách po silnicích s, pro potapeninás nepochopitelně bezchybným, povrchem směr Chiemsee. Etapa kolem celého jezera je příjemným zpestřením. Dá se jet rychle, občas je cesta zpestřena krátkým brdkem.Vůbec není špatné na zpáteční cestě chlíli posedět v Ruhpoldindu a pak těsně kolem známého biatlonového areálu zpět do Reit im Winkl.

Večerní potápění
zde
skupinka
18.6.

Ráno prší a předpověd počasí nedává naději na zlepšení. Část naší výpravy se rozhodne předčasně ukončit cyklistickou akci a odjiždí během dopoledne domů. Ostatní se rozhodojí podniknout zajímavý výlet na Orlí hnízdo. V 10.00 je jasno a jedeme na výlet! Cestou pěkná sprška, v teplíčku a pohodlí auta nás vůbec nerozhodí! V poledne stojíme na vrcholu a kocháme se pohledem do údolí. Nádhera! Počasí nám dokonce dopřálo procházku po hřebeni a bez deště. SUPR! Doporučujeme všem za návštěvu!!! Výlet dokončíme příjemným posezením u jezera a  fičíme zpět na základnu za dalším programem. Večer  nám  Koubas domluvil  ochutnávku šnapsu na jednom statku poblíž. Docela zajímavé, necháváme se unést vypravěním o způsobu pálení jednotlivých dobrot. Po pár skleničkách všem svití očka a s plnou výbavou nakoupeného šnapsu jedeme domů. Jindra a spol nás již čekají. Pokračuje další zábava a vyhodnocení letošní Hakakoly. Jdeme spát hodně dlouho po půlnoci....  zde historické fotografie
skupina
19.6.
so
Ráno balíme a postupně odjíždíme auty domů......
Hakakole ZDAR - Nazdar!


Seznam účastníků:
Havlík
Žampach
Radouš
Hanuš
Bobek
Koubek
Masnica R.
Masnica J.
Klos
Černý
Doležal
Vavřinec
Hellmich
Kovalčík
Řádek
Franěk
Štěpánek
Horák
Urban
Pergler
Chalupová
Vlach
Petrák
Balák Jirka
Balák Tomáš
Drbohlav
Juriga + rodina
Dlask
Bláha
Cetl

Zvu Vás do ordinace na kontrolu! Filip

Další odkazy:
Potápky
Triton Sport

Warm-up